Problemy jednego z największych banków w Polsce. Można stracić pieniądze i dostęp do konta (2024)

Nina Kojro Redaktor online Fakt

Data utworzenia:

Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce ostrzega swoich klientów. Cyberoszuści podszywają się pod PKO Bank Polski i wysyłają e-maile z załącznikami zawierającymi złośliwe oprogramowanie. Klienci, którzy otworzą fałszywe załączniki, są narażeni na ogromne niebezpieczeństwo.

Problemy jednego z największych banków w Polsce. Można stracić pieniądze i dostęp do konta (2) 1 Zobacz zdjęcia

Największy bank w Polsce ostrzega swoich klientów przed najnowszą kampanią phishingową. W ramach niej oszuści wykorzystują autentyczny adres e-mail banku — wyciagi@pko.pl. To niestety łatwo wprowadza odbiorców w błąd.

PKO ostrzega klientów. Oszuści podszywają się pod bank i wysyłają fałszywe maile

PKO Bank Polski ostrzega swoich klientów przed cyberoszustami. Ci, wykorzystując autentyczny adres e-mail banku (wyciagi@pko.pl), rozsyłają maile z fałszywymi załącznikami.

Bank alarmuje, że e-maile wysyłane przez oszustów mają tytuł "Wiadomość od PKO Banku Polskiego — Wyciąg okresowy 79/2024 za okres od 2024-04-23 do 2024-04-23". Do wiadomości dołączony jest załącznik, który w rzeczywistości jest plikiem .rar zawierającym plik .exe ze złośliwym oprogramowaniem.

Otworzenie takiego załącznika i nieświadome zainstalowanie złośliwego oprogramowania może umożliwić oszustwom kradzież danych z komputera użytkownika. W ten sposób będą mogli włamać się na konto bankowe klientów.

PKO Bank Polski apeluje do swoich klientów o ostrożność: "Nie otwieraj żadnych załączników i nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach. Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem".

Czym jest phishing?

w ostatnim czasie jednym z najczęściej stosowanych przez hakerów metod oszustwa jest phishing. To metoda, która polega na wykorzystaniu fałszywych wiadomości e-mail lub SMS, które na pierwszy rzut oka wydają się pochodzić od prawdziwych sklepów internetowych czy instytucji.

Oszuści stosują różne techniki, aby przekonać ofiary do kliknięcia w link, który przenosi na fałszywą stronę internetową. Ta strona jest starannie zaprojektowana, aby wyglądać jak prawdziwa, co dodatkowo wprowadza w błąd nieświadomych użytkowników.

Gdy osoba poda swoje dane osobowe, wówczas cyberprzestępcy uzyskują dostęp do informacji, które mogą wykorzystać do kradzieży tożsamości, wyłudzenia pieniędzy lub dokonania zakupów w imieniu ofiary.

Ile wzrosną pensje w budżetówce w 2025 r.? Podwyżki dla mundurówki nawet kilkanaście procent

Skarbówka masowo prześwietla konta Polaków. Mamy nowe dane

Nie ma nawet pieniędzy na wypłaty. "Ludzie są w strasznym stanie psychicznym"

/1 PKO ostrzega klientów. Oszuści wysyłają fałszywe maile.

Problemy jednego z największych banków w Polsce. Można stracić pieniądze i dostęp do konta (3)

PKO BP / -

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Tematy: PKO bank phishing Cyberprzestępcy cyberoszuści

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie znajdziecie tutaj. Napisz list do redakcji: List do redakcji

Decyzja Tuska ich rozwścieczyła. Zamierzają walczyć o swoją ziemię Resort finansów zaskakuje. Lawinowa podwyżka akcyzy na papierosy. Szok dla palaczy Wielkie oszustwo w Białymstoku. Kobieta odbierała dziwne telefony Dziwne paczki nad morzem. Uważajcie, można łatwo się naciąć. "Śmierdzi oszustwem na kilometr"
Haczyki w nowej rządowej uldze. Może się okazać, że wyjdziesz na niej fatalnie Coraz mniej miejsc pracy. Kończą się czasy świetności dobrze płatnej branży W tych województwach można zarobić. Szukają do pracy sezonowej Bój o wyższe pensje w budżetówce. Ile dla mundurówki, a ile dla nauczycieli? Ujawnił ten dokument i uciekł na Białoruś. Nowe informacje w sprawie Tomasza Szmydta To się dzieje na Mazurach. "Niektórzy przymykają oczy, żeby zarobić"
Ostrzeżenie w polskim mieście! To olbrzymie zielsko może nawet zabić Świadectwa energetyczne jak recepty? Eksperci alarmują! Bosacka kupiła znany napój. "Wyjątkowo parszywy chwyt" Zanim klikniesz, mocno się zastanów! Na to musisz uważać Za pracę jako niania można zarobić nawet 20 tys. zł. Ale wymagania rodziców "premium" szokują Rewolucja w przepisach od 7 lipca. Każde nowe rejestrowane auto będzie musiało to posiadać
Wmawiają, że to świeży dorsz wprost z Bałtyku? Nie daj się naciąć Zaskakująca współpraca InPost i CCC. Dostawy już w cztery godziny, ale nie dla wszystkich Będzie staż małżeński w wdowiej rencie? Wyjaśniamy zasady Pojechali do Słupska. Zjedli obiad w barze. "Chłopie, bajeczka" Państwo chce dopłacać Polakom do rowerów. Możesz zgarnąć prawie 10. tys. zł "Afera meblowa" w Orlenie. Chodzi o biurko za 40 tys. zł. Obajtek nie korzystał?
Sprawdziłam ceny borówek na targowisku, w Biedronce i Lidlu i zdębiałam! Dostałeś prognozę z wysoką ceną prądu? Zobacz, co robić. Minister ci tego nie powie [INSTRUKCJA] NBP: Jest decyzja RPP w sprawie wysokości stóp procentowych Pojechała na wakacje i oszukali ją na 55 tys. zł. Wystarczyło jedno słowo Szok nad jeziorem. Tyle zapłaciła rodzina za plażowanie. "Przegięcie" Słyną z ciastek. Ogłosili wielką rekrutację. Polacy mogą być zaskoczeni
Poważne zmiany dla palaczy. Nie wszystkim Polakom to się spodoba Szturmują plaże i smażalnie ryb. Gdzie jest najtaniej nad Bałtykiem? Już wszystko jasne Ceny tego warzywa biją rekordy. Polacy łapią się za głowy i pokazują paragony Skarbówka szaleje. Warto sprawdzić konto [TABELE]
Problemy jednego z największych banków w Polsce. Można stracić pieniądze i dostęp do konta (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dan Stracke

Last Updated:

Views: 6045

Rating: 4.2 / 5 (43 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dan Stracke

Birthday: 1992-08-25

Address: 2253 Brown Springs, East Alla, OH 38634-0309

Phone: +398735162064

Job: Investor Government Associate

Hobby: Shopping, LARPing, Scrapbooking, Surfing, Slacklining, Dance, Glassblowing

Introduction: My name is Dan Stracke, I am a homely, gleaming, glamorous, inquisitive, homely, gorgeous, light person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.